Kreds øst kontaktpersoner

Ved at klikke her kan du sende mail til alle kreds øst kontaktpersoner på én gang
Ændringer og rettelser til listen bedes rettet til Thomas Eggersen på mail distriktssekretaer@juniordistrikt2.dk
Sidst opdateret 13.03.2019
 
KlubNavnMailTelefonFunktion
Juniordistrikt 2Brian Drastrupdrastrup74@gmail.com2228 2204Kredskoordinator Øst
Ebeltoft Golf Club post@ebeltoft-golfclub.dk Sekretariat
Ebeltoft Golf ClubNiels KorsgaardNokorsgaard@gmail.com2363 5206Juniorformand
Grenaa Golf Klub info@grenaagolfklub.dk Sekretariat
Grenaa Golf KlubLone Schneiderfrihave@privat.dk2042 4472Juniorformand
     
Hammel GolfklubBeatrice Rasmussenjunior@hammelgolfklub.dk2618 0709Juniorleder
Hammel GolfklubKim Bjerregaardk.bjerregaard@hammelgolfklub.dk2427 4185Formand
Juniordistrikt 2Rolf Pedersendistriktsleder@juniordistrikt2.dk2268 5551Distriktsleder & kasserer
Juniordistrikt 2Jimmy Sejthenjs@lebek.dk2612 2411Turneringsleder JDT
Juniordistrikt 2Willy Kristensenwillymurer@gmail.com2096 9812Distriktsassistent &
Turneringsleder JDT
Juniordistrikt 2Freddy Seidelinfreddyseidelin@altiboxmail.dk4078 1653Turneringsleder JDT
Kalø Golf Club juniorudvalg@kaloegolf.dk2228 2204Juniorformand
Lübker Golf ClubMaria Merle Andersenmm@lubker.com2868 3606Juniorformand
     
Lyngbygaard Golf KlubPeter Arnt Krøyerpak@djga.dk2945 0039Træner / Pro
Lyngbygaard Golf KlubPelle pelle-ellep@live.dk2963 8073Juniortræner
Lyngbygaard Golf KlubLeyla Krainertphan_leyla_krainert@hotmail.com2984 7953Juniorleder
Lyngbygaard Golf KlubSonsonphan1211@gmail.com6160 3097 
Markusminde Golf Club   ingen kontakt p.t.
Mollerup Golf ClubUlla Køpfliulla.koepfli@gmail.com3082 2508Juniorformand
Mollerup Golf ClubPeter Bayhallo@peterbay.dk2872 1549Kontakt turneringer
Mollerup Golf ClubBo Pugholmbo@green2green.dk2517 2887Kontakt turneringer
Norddjurs GolfklubPeter Mosdal Jensenmosdal@post.tele.dk  
Norddjurs GolfklubJohn Friisjofri@mhivestasoffshore.com4070 5759Juniorformand
Randers Fjord Golfklub info@randersfjordgolf.dk Sekretariat
Randers Fjord GolfklubChristian Moesgaardjunior@rfgk.dk2494 7659Juniorleder
Randers Golf KlubHenrik Knappjunior@randersgolf.dk4217 7496Juniorudvalgsformand
Randers Golf KlubMalthe Gjandrup Møllermg@randersgolf.dk Juniortræner
Søhøjlandet Golf Klub   uden kontakt p.t.
Tange Sø GolfklubHenrik Mark Mogensenmark.mogensen@hotmail.com Juniorformand
Tange Sø GolfklubMartin Andersenpiaogmartin@fiberpost.dk  
Aarhus Golf ClubPeter Agerboepa@aarhusgolf.dk8627 6322Sekretariat
Aarhus Aadal Golf ClubPia Nielsenppmo@email.dk3054 1092Juniorformand